Při vzpomínkách na porod už necítím žádné negativní pocity

Milá Terko,

ráda bych ti moc poděkovala za nádherný den plný tvé pozornosti, péče a podpory. Vůbec jsem nevěděla, co od rituálu očekávat, ale už během předporodního kurzu ho zmiňovala má dula a několikrát jsem na něj narazila i jinde. Rok po porodu druhého syna jsem měla pocit, že musím na porod stále myslet a přemýšlet, co jsem mohla udělat lépe, jinak, vracely se mi mé úzkosti. Proto jsem cítila, že tento porod a vlastně i ten první potřebuju už nějak v sobě uzavřít. A nejen to, měla jsem pocit, že potřebuji uzavřít i více věcí v sobě. Jelikož jsem tě znala z osobních i online ženských kruhů, měla jsem v tebe důvěru a neváhala jsem ani minutu, že chci rituál absolvovat s tebou. 

Byla jsem trochu nervózní z neznámého a z dlouhého seznamu věcí, co mám připravit, ale vše jsem zvládla a dle dohody jsi za mnou dorazila až do Lysé. Vše jsme připravily a já už byla úplně v pohodě. Asi nejsilnější část pro mě bylo sdílení. Uvědomila jsem si, že zřejmě poprvé říkám své myšlenky nahlas, že zatím byly jen v mé mysli. Ocenila jsem tvůj upřímný zájem a možnost vyjádřit vše, co jsem měla na srdci. A že toho bylo. Když jsem potřebovala, reagovala jsi zpět, jinak jsi jen tiše naslouchala mým myšlenkovým pochodům a záměrům. Moc se mi líbilo, že jsem měla možnost si intuitivně namíchat vlastní olej a bylinky do koupele. Koupel byla moc příjemná, i následné opečovávání. Samotné zavinování bylo pro mě velmi zvláštní. V jednu chvíli jsem usnula a probudila se s trhnutím a obavou, že se dusím, tak jsem si musela trochu povolit utažení. Ale celkově to bylo velmi příjemné. Myslím, že my ženy nejsme moc zvyklé nechávat se opečovávat druhými. A je to škoda. Po rituálu jsem byla příjemně unavená, i když mě bolela trochu hlava, na což si mě upozornila, že se může stát. Ale cítila jsem obrovský klid a vyrovnanost.

Chvíli mi trvalo ujasnit si, co mi rituál přinesl. Každopádně to byl nádherně strávený den jen pro mě, což se dvěma malými dětmi hodně oceňuji. S odstupem času ale vidím, že mé záměry pro rituál byly naplněny. Při vzpomínkách na porod už necítím žádné negativní pocity, dokonce mohu projít kolem porodnice bez nějakých negativních pocitů. Mé myšlenky se uklidnily a denně mi jich už nevíří miliony sem a tam. Jsem celkově klidnější a vyrovnanější. Takže za mě rozhodně doporučuji rituál zavinování kostí pod tvým vedením a v tvé společnosti všem ženám, které si zavolá.

Díky a těším se na další setkání.

Evča P.

Zavinování kostí

Reference zavírání kostí