O mně podrobněji

Kdo je Tereza Mazánková trochu osobněji?

Tereza Mazánková

Kdo jsem?

Pokud se chcete dovědět, kdo jsem a jestli bych vám sedla jako průvodkyně pro váš rituál, doporučuji mě kontaktovat a naplánovat si hovor/setkání. Tady je pár střípků z mého života, které vnímám, že mě nejvíce ovlivnily na cestě k průvodkyni.

Tereza Mazánková - Průvodkyně rituály v HK - Hradec Králové

Dětství

Když jsem byla dítě, mamka mě brala s sebou na kurzy Modré Alfy, kde jsem se učila pracovat s vizualizacemi a propojovat se s podvědomím. V tu dobu jsem to brala spíše jako hru, ale často mi to pomáhalo v náročných životních situacích a změnách. Když jsem dospívala, na techniky jsem pozapomněla a prošla si pár rebelskými roky sebehledání se a poskládání do nového já.

Tereza Mazánková

Studium

Na vysoké škole jsem si hned na začátku způsobila výhřez plotýnek a skončila na pár týdnů v nemocnici. Byl to pro mě silný impuls se začít zabývat psychosomatikou a tématy sebelásky.
Díky studiu v zahraničí jsem procestovala kus světa, poznala různé kultury a byla fascinovaná východními učeními. I když jsem dostudovala ekonomický směr, stejně jsem se hned po škole dala na práci s lidmi, jelikož to jediné mi dávalo smysl. Jako personalistka jsem absolvovala spoustu vzdělávání zaměřeného na psychologii, sociologii, komunikaci…

Tereza Mazánková - svatba a partnerství

Transformace

V zaměstnání jsem se pár let soustředila hlavně na výkon. Moje tělo mi dávalo jasně najevo, že to není správná cesta, jelikož jsem se utápěla v chronické bolesti. Ale materialistická část mého já si nedokázala představit udělat zásadní změnu.

Když jsem byla v plných přípravách na svatbu s dlouholetou láskou – mým současným mužem – náhle zemřel můj otec. Se smrtí jsem se do té doby setkala již mnohokrát, ale tohle šlo na dřeň a já jsem najednou potřebovala přeskládat celý svůj systém hodnot.

Prošla jsem si hlubokou několikaměsíční terapií ve skupině a snažila se do svého života opět vrátit radost.

Tereza Mazánková - životní změna

Ještě hlubší práce na sobě přišla, když jsem čekala své první dítě. Již před početím jsem se začala hodně zajímat o porody a jejich význam v našich životech. Syna jsem porodila přirozeně a začala naše společná cesta životem. Rok na to jsem byla znovu těhotná a druhorozená dcera se narodila ještě laskavěji v domácím asistovaném prostředí. I když oba porody proběhly, jak jsem si přála, byly to pro mě náročné transformace.

Mateřská role je pro mě nyní ta nejtěžší, kterou zastávám. S mužem tíhneme ke kontaktnímu a respektujícímu rodičovství a hledáme neustále cesty, jak si udržovat rodinnou a partnerskou harmonii a balanc. Díky narození mých dětí jsem se na několik let dostala do hodně ženské energie a moc se mi to líbilo.

Vždycky jsem ale věděla, že se budu potřebovat seberealizovat i jinde než v mateřství a domácnosti. Při rodičovské jsem se začala zajímat o přechodové rituály, prošla jsem si koučovacím výcvikem a výcvikem pro průvodkyně ženskými kruhy a rituály. Následovaly další seberozvojové kurzy a vzdělávání…

Tereza Mazánková ženský kruh

Průvodkyně

Přechodovými rituály provázím od roku 2018 a ženské kruhy aktivně vedu od roku 2021. Jsem na pokorné cestě sebepoznáním a vím, že tato cesta nikdy neskončí.

Jedno z nejdůležitějších pravidel mého etického kodexu je, že informace, které se dozvím o klientech zůstávají u mě v bezpečí. Rituály chystám vždy na míru a je pro mě velmi důležité předem poznat osobnost klienta/klientky a porozumět záměru, se kterým do rituálu vstupuje. Někdy si dovolím provedení rituálem odmítnout, pokud necítím, že jsem vhodnou průvodkyní nebo nejsem v souladu se záměry. Dokážu případně doporučit někoho z kolegyň nebo kolegů.

Pokud by vás cokoli dalšího o mně zajímalo, neváhejte se zeptat 😉
Můžete sledovat můj osobní profil na Facebooku nebo se přidat do některé z mnou spravovaných FB skupin: Rituály pro děti a dospělé nebo Ženské kruhy.

související kurzy z posledních let

2020: Škola koučinku s Michalem Ondráčkem
2021–22: Škola pro průvodkyně v rámci Alchymie ženy – roční výcvik zakončený certifikací
2021: Seminář k rituálu zavinování u Veroniky Velehradské s konstantní supervizí
2023: Škola ženských rituálů Barbory Zemanové – roční výcvik vč. speciálního kurzu ke svatebním rituálům